Logo Gmina Bejsce

Przekazanie samochodu pożarniczego dla druhów z Sędziszowic

11 maja 2026 roku to wyjątkowy dzień dla Ochotniczej Straży Pożarnej  w Sędziszowicach, która pozyskała z zasobów sprzętowych Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Midlum 220.15/C 4x2.

W przekazaniu samochodu pożarniczego dla druhów z Sędziszowic uczestniczył Wójt Gminy Bejsce Edward Krupa, Starosta Kazimierski Jan Nowak, Komendant Powiatowy PSP w Kazimierzy Wielkiej bryg. Krzysztof Jach, Przewodniczący Rady Gminy Bejsce Stanisław Marzec, Przewodniczący Rady Powiatu Kazimierskiego Jerzy Bojanowicz, Radna sołectwa Sędziszowice Iwona Haruza, Adrian Wieczorek, Arkadiusz Jesionka, Tomasz Staniszewski, Maciej Tańculski, Mateusz Jach i Stanisław Kwaśniewski z OSP Sędziszowice.

Wprowadzenie nowego pojazdu do podziału bojowego OSP Sędziszowice pozwoli na wycofanie z eksploatacji dotychczas używanego, mocno wyeksploatowanego samochodu marki Steyr. 

Przekazanie pojazdu realnie wzmacnia potencjał operacyjny jednostki, podnosząc skuteczność działań ratowniczo-gaśniczych na terenie Gminy Bejsce i całego powiatu. To strategiczne doposażenie OSP Sędziszowice jest bezpośrednią inwestycją w bezpieczeństwo lokalnej społeczności, gwarantującą profesjonalne wsparcie w sytuacjach kryzysowych.

Galeria zdjęć

IMG_2481 IMG_2491 IMG_2490 IMG_2489 IMG_2488 IMG_2487 IMG_2486 IMG_2485 IMG_2484 IMG_2483 IMG_2482
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności