Przekazanie samochodu pożarniczego dla druhów z Sędziszowic
11 maja 2026 roku to wyjątkowy dzień dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Sędziszowicach, która pozyskała z zasobów sprzętowych Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Midlum 220.15/C 4x2.
W przekazaniu samochodu pożarniczego dla druhów z Sędziszowic uczestniczył Wójt Gminy Bejsce Edward Krupa, Starosta Kazimierski Jan Nowak, Komendant Powiatowy PSP w Kazimierzy Wielkiej bryg. Krzysztof Jach, Przewodniczący Rady Gminy Bejsce Stanisław Marzec, Przewodniczący Rady Powiatu Kazimierskiego Jerzy Bojanowicz, Radna sołectwa Sędziszowice Iwona Haruza, Adrian Wieczorek, Arkadiusz Jesionka, Tomasz Staniszewski, Maciej Tańculski, Mateusz Jach i Stanisław Kwaśniewski z OSP Sędziszowice.
Wprowadzenie nowego pojazdu do podziału bojowego OSP Sędziszowice pozwoli na wycofanie z eksploatacji dotychczas używanego, mocno wyeksploatowanego samochodu marki Steyr.
Przekazanie pojazdu realnie wzmacnia potencjał operacyjny jednostki, podnosząc skuteczność działań ratowniczo-gaśniczych na terenie Gminy Bejsce i całego powiatu. To strategiczne doposażenie OSP Sędziszowice jest bezpośrednią inwestycją w bezpieczeństwo lokalnej społeczności, gwarantującą profesjonalne wsparcie w sytuacjach kryzysowych.

