W dniu 16 września 2015r. uroczyście otwarto i oddano do użytku nowo wybudowane boisko sportowe do piłki nożnej przy Samorządowej Szkole Podstawowej w Dobiesławicach oraz salę gimnastyczną przy Samorządowej Szkole Podstawowej w Bejscach. To obiekty na miarę XXI wieku. Staną się wizytówką naszej gminy – mówił wójt Bejsc Józef Zuwała podczas uroczystego spotkania w nowej hali.

Sala sportowa przy Szkole Podstawowej w Bejscach została wybudowana w ciągu dwóch lat. Kosztowała nieco ponad 3 miliony złotych, a 70 procent wydatków pokrywa dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Gmina Bejsce dołożyła ze swojego budżetu niespełna 920 tysięcy złotych.

W rekordowym tempie, bo w zaledwie dwa i pół miesiąca powstał stadion piłkarski w Dobiesławicach. W nagrodę za awans Nidzicy do wyższej klasy rozgrywkowej. Kosztował 833 tysiące złotych, dofinansowanie z zewnątrz: 335 tysięcy.

Rekordowo długa była biało-czerwona wstęga, którą przecinano podczas środowej gali. Nożyczkami machało jedenaście osób. Dygnitarze, ale i szóstoklasista Mateusz Czajka, w imieniu społeczności uczniowskiej. Zaraz potem halę poświęcił – bardzo dokładnie, centymetr po centymetrze – proboszcz Marek Zawłocki.

– Spełniły się nasze marzenia – nie kryła radości dyrektor szkoły Jolanta Anielska. Były listy gratulacyjne od prezydentów Rzeczpospolitej, życzenia i (sportowe) prezenty od zaproszonych gości. Także wielkie, srebrzyste klucze do nowych obiektów. Oglądaliśmy występy artystyczne uczniów i pokazy sportowe. Po zakończeniu spotkania wszyscy zostali zaproszeni na uroczysty obiad.

/źródło:www.echodnia.eu/

>>>Galeria zdjęć<<<

 

Patronat medialny

  


Skip to content