W gminie Bejsce 25.05.2018 w piątek odbyło się powiatowe cykliczne spotkanie z serii  „Babiniec”. O godz. 17.00 członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z całego powiatu kazimierskiego spotkały się w Świetlicy Wiejskiej w Bejscach. Wszystkich przybyłych gości przywitał gospodarz gminy Pan Wójt Józef Zuwała oraz pracownik Gminnego Ośrodka Kultury Alina Włusek. Spotkanie odbyło się w przeddzień Święta Matki, w związku z tym Pan Wójt złożył wszystkim mamom serdeczne życzenia, zdrowia, pomyślności oraz pociechy z najbliższych . Wraz ze swoimi kołami gospodyń na spotkanie przybyły także P. Agnieszka Styczeń z U.MiG. Kazimierza Wielka, która zajmuje się współpracą z KGW i z Urzędu Gminy Opatowiec kier. Biblioteki Publicznej Pani Beata Adamczyk. Ze strony Urzędu Gminy w Bejscach udział wzięła Pani Skarbnik Katarzyna Klasińska i współorganizator spotkania Pani Mariola Nocoń.

         Jako pierwszy prelekcje wygłosił Pan dr n. med. Leszek Smorąg  ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii na temat: ,,Profilaktyka i wczesne wykrywanie raka szyjki macicy i chorób kobiecych”. Zachęcał i przekonywał do częstego badania i wykonywania badań laboratoryjnych, bo tylko wczesne wykrycie choroby ratuje nam życia i daje szanse na wyzdrowienie. Następnie zaprezentowały się Panie z stowarzyszenia „Amazonki” z Kazimierzy Wielkiej. Pani Katarzyna Erbel przedstawiła krótką prezentacje multimedialną o wykrywaniu raka piersi i korzystaniu z badań mammograficznych. Panie opowiadały historie swojej choroby, jak sobie z nią radzić aby móc z nią normalnie żyć. Spotkanie uświetnił występ zespołu wokalno-instrumentalnego „Tu i Teraz” działającego w GOK w Bejscach oraz występ Zespołu Ludowego Bejscowianie. Po koncertach muzycznych odbył się pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu pary tanecznej, która zatańczyła profesjonalne i turniejowe tańce towarzyskie. Para tancerzy poprowadziła także krótki kurs tańca dla wszystkich  chętnych. Panie ćwiczyły ochoczo, a przy tym było mnóstwo śmiechu i zabawy. Na zakończenie bawiono się do późnych godzin wieczornych, a oprawę muzyczną zapewnił P. Radosław Kornaś.

         Bejsce ugościły zaproszonych gości bardzo bogato. Na suto zastawionych stołach królował bigos i zalewajka świętokrzyska, oprócz tego było mnóstwo ciast, sałatek i innych pyszności. Dla mam z okazji ich święta były wspaniałe torty. Wszystkie potrawy przygotowały panie z  KGW z terenu naszej gminy za co bardzo im dziękujemy. Na spotkaniu w Bejscach zgromadziło się około stu kobiet. Było bardzo wesoło i smacznie, a panie wychodziły zadowolone i dziękowały Panu Wójtowi i organizatorom za gościnę i serdeczne przyjęcie. Sponsorem i organizatorem spotkania był Urząd Gminy w Bejscach oraz Gminny Ośrodek Kultury. Imprezę przygotowały i poprowadziły Pani Mariola Nocoń i Alina Włusek. Spotkanie odbyło się przy wsparciu i przychylności Wójta Gminy Bejsce za co serdecznie dziękujemy. Imprezy takie odbywają się raz w roku w każdej z gmin powiatu kazimierskiego.

Skip to content