Od wczesnych godzin popołudniowych 5 stycznia 2018r. Gminny Ośrodek Kultury w Bejscach rozbrzmiewał dźwiękami muzyki. VII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek zgromadził niezwykle liczną publiczność. W noworoczny nastrój wprowadził zebranych Wójt Gminy Bejsce Edward Krupa, który złożył wszystkim noworoczne życzenia ,a następnie wspólnie z chórem złożonym z pracowników Urzędu Gminy rozpoczął kolędowanie. Jest powiedzenie, że ” muzyka łączy pokolenia” i tak właśnie było podczas tegorocznego przeglądu. 

W przepięknym przedstawieniu Jasełkowym wystąpiły  dzieci z klas ”O„  Samorządowej Szkoły Podstawowej w Dobiesławicach, wspierane przez chór złożony ze starszych koleżanek, swoją wersję „ Jasełek” przedstawili uczniowie IV klas Samorządowej Szkoły Podstawowej w Bejscach. Kolędowali goście z Kazimierskiego Klubu Seniora, Zespół Bejscowianie, Zespół „Tu i teraz”, chórek dziecięcy działający przy GOK, Orkiestra Dęta z Bejsc.

Kolędy w wersji instrumentalnej wykonała młodzież z kółka muzycznego działającego w GOK. Ukoronowaniem imprezy był tradycyjny już wstęp grupy kolędniczej z Czyżowic – 12 z Herodem.

Skip to content