Już po raz czwarty w niedzielę 17 stycznia 2016 roku  w Gminnym Ośrodku Kultury w Bejscach odbył się Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. W blasku świateł choinki rozbrzmiewały kolędy i pastorałki w różnym wykonaniu. Zaprezentowały się zespoły działające w G.O.K Bejsce tj. Chórek Dziecięcy i zespół wokalno – instrumentalny „Tu i Teraz” pod kier. P. Radosława Kornasia. Jako grupa kolędnicza z przyśpiewkami i pastorałkami wystąpiły dzieci i młodzież z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Bejscach. Druga grupa dzieci z tej szkoły zagrała w inscenizacji Narodzenia Pańskiego „Jasełka” – pod czujnym okiem ks. Proboszcza Marka Zawłockiego. Chórek z Samorządowej Szkoły Podstawowej z Dobiesławic z opiekunem Janusem Leszczyńskim żywiołowo zaśpiewał kilka kolęd. Wystąpił także chórek dziewcząt z Gimnazjum Publicznego w Czyżowicach.

Pięknie zaprezentowała się Bejska Orkiestra Dęta pod kier. Radosława Kornasia, która rozpoczęła swój występ pięknym utworem „TRYUMF”. Swój debiut miały także dzieci grające na instrumentach dętych  Ola i Ala Witkowskie oraz Wojciech Dusza. Publiczność licznie zgromadzona w GOKu nagradzała wykonawców gromkimi brawami. Wśród publiczności obecni byli: Józef Zuwała Wójt Gminy Bejsce, Jarosław Parada Przewodniczący Rady Gminy, Krystyna Wicher Radna powiatu kazimierskiego, radni i sołtysi gminy Bejsce.

Serdecznie podziękowania za udane występy złożył Wójt Gminy Bejsce a wykonawcy zostali nagrodzeni słodyczami i pamiątkowymi dyplomami. Przegląd prowadziła Alina Włusek. Organizacja przeglądu ma na celu podtrzymywanie tradycji bożonarodzeniowych.

Alina Włusek


Wkrótce wideo pozostałych wykonawców.

Skip to content