W dniu 07.08.2018r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Bejscach odbyło się spotkanie mieszkańców gminy Bejsce, którzy po latach wrócili z zagranicy w rodzinne strony. Organizatorami spotkania byli Wójt Gminy Bejsce Pan Józef Zuwała wraz ze Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Bejsce i Okolic.

Wyróżnionym gościem spotkania była Pani Teresa Indelak Davis – Konsul Honorowy Polski w Seattle w USA. Swoją obecnością zaszczycił również Burmistrz Miasta Morawicy Pan Marian Buras oraz przedsiębiorca Pan Stanisław Boduch. W spotkaniu uczestniczyli również Młodzieżowa Rada Gminy Bejsce oraz Harcerze ze szkół z terenu gminy Bejsce. Spotkanie rozpoczął gospodarz gminy Bejsce Pan Józef Zuwała witając zebranych gości oraz prosząc o zabranie głosu Panią Teresy Indelak Davis.

Po oficjalnej części spotkania nie zabrakło miejsca na luźne rozmowy i wspomnienia gdzie każdy z przybyłych gości miał szansę wypowiedzi.  Następnie  Goście udali się pod Kościół św. Mikołaja w Bejscach, aby zasadzić drzewka na pamiątkę spotkania i upamiętnienia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które ufundował Ksiądz Biskup Andrzej Wypych – Biskup Pomocniczy Archidiecezji Chicago.  Finałem spotkania było zwiedzenie Skansenu Wsi Polskiej Pana Stefana Rasia, znajdującego się na terenie gminy Bejsce w miejscowości Morawiany.

Skip to content