Wspólnie zaśpiewajmy dla niepodległej- pod takim hasłem w dniu 8 listopada 2019r. mieszkańcy gminy Bejsce spotkali się by wspólnie uczcić 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła Orkiestra Dęta z Bejsc. Po  uroczystym odśpiewaniu Roty głos zabrał Wójt Gminy Bejsce.

„ Za kilka dni 11 listopada – święto odzyskania Niepodległości.   W całym kraju godnie czczone jest to wspaniałe  święto naszej Ojczyzny, święto wszystkich Polaków.   

Pamiętajmy  o tych , którzy  za tę wolność walczyli, o tych, którzy za tę wolność  oddali życie I  zdrowie –  po to abyśmy mogli żyć w WOLNEJ, NIEPODLEGŁEJ POLSCE, abyśmy mogli mówić po polsku, śpiewać  bez lęku „Mazurka Dąbrowskiego, godnie   trzymać  w dłoniach biało-czerwoną flagę – te słowa skierował gospodarz do zgromadzonych na uroczystości mieszkańców i gości, następnie  zaprosił zebranych do wspólnego śpiewania.

Na scenie jako pierwsi pojawili się pracownicy Urzędu Gminy Bejsce na czele z Wójtem Gminy.                   Chór urzędników wsparli goście Starosta Powiatu Kazimierskiego Jan Nowak, Radny Powiatu Kazimierskiego Adam Stoksik, ks. Marek Zawłocki ks. ppor Marcin Zdon oraz  Piotr Mucha Dyrektor DPS Bejsce.

Dla niepodległej zaśpiewali również mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Bejscach, członkowie Stowarzyszenia Młodzi z lat 70-tych, Potomkowie Niepodległych z Czyżowic. Występy przeplatały się ze wspólnym śpiewem . Uroczystość zakończył występ zespołu „ Tu i teraz”.

Skip to content