19 lipca 2015 roku przez najbardziej malownicze zakątki Gminy Bejsce przejechał Rajd Rowerowy i Parada Motocykli zorganizowany pod hasłem “Poznajemy gminę Bejsce”. Wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku zebranych na placu targowym w Bejscach powitał Wójt Gminy Bejsce Józef Zuwała. Impreza miała charakter otwarty, więc na starcie rajdu stanęli zarówno dorośli jak i młodzież, dzieci i seniorzy. W rajdzie udział wzięli między innymi Pan Zbigniew Piątek – znakomity kolarz, mistrz Polski i olimpijczyk, obecnie wójt Gminy Piekoszów, Jakub Kosin – Komendant Powiatowy Policji w Kazimierzy Wielkiej oraz Pan Zbigniew Frączek – prezes F.H.U. ROLMET z 11-osobową grupą kolarską, a także gospodarz gminy Bejsce Józef Zuwała. Na imprezie zjawił się również Sławomir Kowalczyk – Wójt Gminy Opatowiec.

Przed startem wszyscy uczestnicy rajdu zostali wyposażeni w kamizelki odblaskowe ufundowane przez Marcina Gucę zamieszkałego w Królewicach, Zbigniewa Frączka zam. w Kazimierzy Małej oraz Józefa Zuwałę z Uściszowic.

Pięćdziesięcioosobowa grupa cyklistów wystartowała z placu targowego w Bejscach i pokonała blisko 13 km trasę prowadzącą przez Piotrkowice – Morawiany – Kijany – Brończyce. Uczestnicy rajdu na metę dotarli w strugach deszczu, co jednak nie zdołało popsuć nastrojów cyklistów, a jedynie było dla nich naturalną ochłodą. O godzinie 17:00 na starcie stanęli motocykliści. Trasa Parady Motocyklowej liczyła 34 km i przebiegała przez Bejsce – Piotrkowice – Morawiany – Kijany – Brończyce – Bejsce- Grodowice – Czyżowice – Królewice – Bejsce.
Uczestnicy rajdu rowerowego i parady motorowej dojechali bezpiecznie do mety pod eskortą Policji i jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Bejsc. Każdy biorący udział w imprezie otrzymał z rąk Wójta Gminy Bejsce pamiątkowy dyplom. Finałem spotkania było wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek na placu szkolnym w Bejscach.
Organizowane cyklicznie w Gminie Bejsce rajdy rowerowe i parady motorowe propagują zdrowy i aktywny sposób spędzania wolnego czasu, a także promują walory przyrodnicze i turystyczne gminy.

Skip to content