Wspaniały Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego świętowało dziś dwanaście par z terenu Gminy Bejsce

Państwo :

– Janina Józef Czaja,

– Krystyna Stanisław Jagielnik,

– Ewa Stanisław Kałat,

– Mirosława Stefan Kasperek,

– Mirosława Stanisław Karwas,

– Lucyna Janusz Kielian,

– Halina Stanisław Kurek,

– Teresa Adam Klęk,

– Elżbieta Jerzy Marzec,

– Marianna Józef Miarka,

– Mirosława Stanisław Styczeń ,

– Helena Czesław Wójcik,

Ze względów osobistych i zdrowotnych w uroczystości uczestniczyło 6 par.

Wójt Gminy Bejsce podziękował Szanownym Gościom za przybycie i  zwrócił się do zebranych tymi słowami„(…) Dziś, w dniu Waszych Złotych Godów, wspominamy, jak przez te wszystkie małżeńskie lata,  najlepiej jak umieliście, wypełnialiście przysięgę małżeńską.

Ile par tyle recept na udane małżeństwo. Dla jednych to dopasowanie charakterów, dla innych umiejętność pójścia na kompromis. Dla wszystkich to wierność przysiędze, którą składali pół wieku temu. W zdrowiu i chorobie, bogactwie i biedzie te słowa wypowiedziane w dniu zawarcia małżeństwa były dla Was drogowskazem na wspólną udaną drogę życia. Jesteście Państwo przykładem ludzi, którzy dotrzymują raz danego słowa. Młode pokolenia mogą czerpać od was wiedzę jak pracować nad trwałością małżeństwa i rodziny. Każda z par mogłaby opowiedzieć swoją własną, niepowtarzalną historię. Wiele z tych historii mogłoby posłużyć jako scenariusz filmu. Jednak życie to nie film, wiecie o tym państwo doskonale, bo niejednokrotnie musieliście się zmagać z życiowymi trudnościami. Własnymi rękami pracowaliście na to, co dzisiaj posiadacie. Razem było Wam raźniej iść przez życie, pokonywać trudności i cieszyć się każdym dniem. Świadectwem  wspólnych lat są dzieci, wnuki a nawet prawnuki.(..)”

Jubilaci otrzymali z rąk Wójta Gminy pamiątkowe medale, kwiaty i słodkości.

Do życzeń dołączył się Z- ca Kierownika USC Zbigniew Lis życząc nieustającej miłości, zdrowia zgody  i radości na  kolejne wspólne dni.

Zdjęcia:M.Nocoń

Skip to content