Ponad 70 uczestników wzięło udział w Jubileuszowym Rajdzie Rowerowym zorganizowanym przez Gminę Bejsce z okazji 100- lecia odzyskiwania niepodległości. Rajdy rowerowe są organizowane co roku, dlatego też w roku tak ważnego dla naszej Ojczyzny Jubileuszu cykliści za cel obrali sobie Opatowiec, gdzie nad Wisłą znajduje się Pomnik Józefa Piłsudskiego. Na starcie Rajdu zgromadziły się całe rodziny.

Zebranych powitał Wójt Gminy Bejsce Józef Zuwała podkreślił jak szczególnie ważne jest wspólne  uczczenie 100 -lecia rocznicy odzyskania niepodległości. To hołd oddany wszystkim Polakom, którzy oddali życie za to byśmy dziś mogli być wolni. Następnie głos  zabrali przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej, którzy udzielili rowerzystom instruktarzu dot. zasad zachowania się na drodze. Uczestnicy, którzy nie byli wyposażeni w odblaskowe koszulki otrzymali je z rąk Wójta Gminy. Ponad 30 koszulek to  prezent od sponsora firmy: F.P.H.U. EKOENERGIA Paweł Zuwała.

Rajd poprowadził Wójt Gminy Bejsce Józef Zuwała Rowerzyści w asyście Policji , OSP Bejsce i OSP Piotrkowice pokonali blisko 30 kilometrową trasę.Pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego rowerzystów w imieniu Wójta Gminy Opatowiec powitał Sekretarz Gminy Pan Łukasz Marzec.

Na pamiątkę wydarzeń sprzed 100 lat zasadzony został Dąb Pamięci. W sadzeniu uczestniczyli najmłodsi cykliści i Najstarszy Uczestnik Rajdu Pan Czesław Stokołosa.Drzewko jest jednym z wielu podarowanych przez księdza biskupa Andrzeja Wypycha  z USA, krajana pochodzącego z Kaczkowic z gminy Bejsce na pamiątkę  rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Po wspólnych zdjęciach przy ognisku przygotowanym przez gminę Opatowiec zostały rozdane  pamiątkowe medale i dyplomy.

Tradycyjnie już wyróżnienia otrzymał Najmłodszy Uczestnik Rajdu: 6 letni Witold Biernacik, Najstarszy Uczestniki Rajdu  Czesław Stokłosa , wyróżnienia dla Najliczniejszej Rodziny biorącej udział w Rajdzie należały się aż trzem Rodzinom: Rodzinie Stokłosów z Czyżowic, Rodzinie Kurków z Grodowic i Rodzinie Michalskich z Królewic, którzy wystawili 5 osobowe składy.

Na mecie rajdu Wójt Gminy Bejsce serdecznie podziękował służbom mundurowym: Policji , jednostkom OSP  oraz wszystkim uczestnikom rajdu za udział, za poświęcenie swojego czasu na aktywny wypoczynek połączony z lekcją historii i patriotyzmu.

Relacja Radia Kielce
Skip to content