Upalne niedzielne popołudnie 9 lipca 2017r. na placu targowym przy Urzędzie Gminy Bejsce ponad 40 uczestników ustawia się na stracie JUBILEUSZOWEGO RAJDU ROWEROWEGO –JUBILEUSZOWEGO –  bo zorganizowanego z okazji 10 rocznicy powstania Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Bejsce i Okolic. Wśród ochotników rowerowych wrażeń były  rodziny, młodzież i seniorzy, a nawet goście z Chicago  – Kevin Grdeń z mamą.

Przed startem uczestnicy otrzymali z rąk Wójta Gminy Bejsce kamizelki odblaskowe.

Po krótkim instruktarzu udzielonym przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej rowerzyści wyruszyli na prawie 20 kilometrową trasę.

Trasa wiodła po nowo wybudowanych drogach przez Zbeltowice- Grodowice- Czyżowice- Królewice- Piotrkowice- Morawiany- Bejsce.

Peleton po prawie 2 godzinach w asyście  policji i OSP Bejsce dotarł na metę.

Po tak dużej dawce sportowych emocji nic nie smakuje tak dobrze jak kiełbaska z ogniska – i takie właśnie pyszności serwował prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Gminy Bejsce i Okolic Pan Radosław Pietrzyk w asyście Pan Zbigniewa Lisa Kierownika referatu OSO.

Po poczęstunku  Józef Zuwała Wójt Gminy Bejsce wraz z Prezesem Stowarzyszenia wręczyli uczestnikom pamiątkowe dyplomy, medale i  regenerujące –  nadwątlone długom trasą siły- czekolady:)

Najstarszym uczestnikiem rajdu był Pan Czesław Stokłosa, który jednocześnie przewodził najliczniejszej  – bo aż ośmioosobowej  – rodzinnej ekipie cyklistów. Najmłodszą uczestniczką rajdu była 2 letnia Lenka Nocoń, która całą trasę przejechała z tatą.

Dyplom dla najmłodszego „ pedałującego” rowerzysty otrzymał 5 letni Maciuś Fundament, który wraz z mamą pokonywał wyjątkowo trudną jak na 5 latka trasę.

Dziękujemy wszystkim sympatykom rowerowych wrażeń za udział i dobrą zabawę:)

Skip to content