W niedzielne popołudnie w dniu 8 listopada 2015r. w Sanatorium ”Marconi” w Busku-Zdroju odbył się uroczysty koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Zespołu Wokalno-Instrumentalnego „Tu i teraz” z Bejsc, który działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Bejscach pod kierownictwem Radosława Kornasia. Sala w zabytkowym sanatorium wypełniona była po brzegi a wielu melomanów koncert oglądało na stojąco. Pieśni patriotyczne przegradzane były wiadomościami o autorach tekstów, muzyki i historii ich powstania. Publiczność zgromadzona na koncercie nagradzała muzyków i wokalistów gromkimi brawami a na zakończenie koncertu były oklaski na stojąco.

Po koncercie publiczność miała okazję wraz z zespołem zaśpiewać kilka bardzo znanych popularnych pieśni patriotycznych. Na koncercie obecny był również Wójt Gminy Bejsce Józef Zuwała wraz z małżonką, który złożył gratulacje dla zespołu za bardzo udany występ oraz zaprosił zgromadzoną publiczność do odwiedzenia gminy Bejsce.

Tego samego dnia zespół wystąpił w Gminnym Ośrodku Kultury w Solcu-Zdroju. Oba koncerty odbyły się z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości 11 listopada.

Alina Włusek

Skip to content