W słoneczną niedzielę 25 czerwca 2023 r na Placu Targowym w Kazimierzy Wielkiej odbyła się Kulinarna Bitwa Regionów – konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich, którego głównym organizatorem jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Warszawie. Celem konkursu jest m.in. promowanie regionalnych potraw, a także bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych.

W kulinarnych zmaganiach szczebla powiatowego Gminę Bejsce reprezentowały Koła Gospodyń Wiejskich z Bejsc, Królewic, Czyżowic, Morawian, Grodowic i Zbeltowic. Panie   z naszego terenu przygotowały przepyszne dania, przekąski, smakołyki:

  • KGW Bejsce: królika w śmietanie,

  • KGW Czyżowice: kaczkę z nadzieniem,

  • KGW Morawiany: bogracza,

  • KGW Królewice: sakiewki z gęsi z nadzieniem z wątróbki i kaszy manny z sosem porzeczkowym.

Podczas konkursu wystąpił  chór z Czyżowic „Fani niezorganizowani” a Panie z KGW dopingował Wójt Gminy Bejsce Pan Edward Krupa.

Jury wysoko oceniło wszystkie potrawy a ostatecznymi laureatkami tegorocznych powiatowych zmagań kulinarnych zostały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Bejsc.

Zwycięzcom konkursu kulinarnego bardzo serdecznie gratulujemy!

 Wszystkim KGW z terenu gminy Bejsce, które brały udział w konkursie kulinarnym składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie i promocję gminy.

 

Skip to content