W grudniu najpopularniejszym człowiekiem na ziemi jest Mikołaj, który mieszka w niewielkiej drewnianej wiosce niedaleko Rovaniemi w Laponii. Dokładnie tam, gdzie przebiega koło podbiegunowe.

Jak co roku w szkołach na terenie Gminy Bejsce początek grudnia jest szczególnym dniem dla najmłodszych członków społeczności szkolnej. W dniu 4 grudnia 2015r. zgodnie z tradycją do naszych szkół zawitał Święty Mikołaj. Pod czapką Mikołaja ukryty był Józef Zuwała –  Wójt Gminy Bejsce. Corocznie tradycyjnie już odwiedził najmłodsze dzieci pięcio i sześcioletnie w przedszkolach w Bejscach i Dobiesławicach. Nawet ci “mniej grzeczni”, po obiecaniu poprawy, otrzymali prezenty, bo jak wiemy Św. Mikołaj ma wielkie serce. Na zakończenie dzieci wyrecytowały wiersze i zaśpiewały piosenki Mikołaj zachwycony atmosferą, jaka panowała w szkołach obiecał przyjechać za rok z większa ilością prezentów.

Przebrany za Świętego Mikołaja Wójt nie zapomniał również o podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Bejscach oraz Domu Opieki dla Osób Starszych w Morawianach, gdzie na ręce dyrektorów tych placówek podarował worek słodkości dla ich wychowanków.

 

Skip to content