W dniach 4-6 czerwca 2018 r. odbyła się trzydniowa wycieczka do trójmiasta. W wyjeździe uczestniczyło 36 uczniów z klas II-III   Publicznego Gimnazjum w Czyżowicach oraz 4 uczniów z SSP w Bejscach.

Pierwszego dnia po przyjeździe do Gdańska uczniowie popłynęli w rejs statkiem po Mołtawie i Martwej Wiśle, następnie udali się do Sopotu, gdzie spacerowali po najdłuższym w Europie Sopockim Molo, przeszli się po „Monciaku”- oficjalnie ul. Bohaterów Monte Cassino, gdzie znajdują się barwne kramy, restauracje i kafejki.

Drugiego dnia uczniowie zwiedzili Gdańską Starówkę, Kościół Mariacki, Dwór Artusa, Długie Pobrzeże z Żurawiem oraz Fontannę Neptuna. Potem oglądali Katedrę w Oliwie, gdzie wysłuchali koncertu organowego i poznali uroki Parku Oliwskiego.  Na zakończenie dnia przejechali tunelem pod Martwą Wisłą i zwiedzili Westerplatte.

Ostatniego dnia po śniadaniu uczniowie wyruszyli do Gdyni, gdzie w Oceanarium obserwowali niezwykłe stworzenia żyjące w podwodnym świecie. Później zwiedzili ORP Błyskawica – Muzeum Marynarki Wojennej.  Na zakończenie wycieczki spacerowali po plaży w Gdyni.

Wyjazd został zrealizowany ze środków  pozyskanych przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Bejsce i okolic przy współpracy z Lokalną Grupą Działania „ Perły Ponidzia” w ramach projektu pod nazwą „ Młodzi dla młodych- wycieczka do Trójmiasta” przy wsparciu finansowym Rady Rodziców Publicznego Gimnazjum w Czyżowicach.

Skip to content