Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej już pracuje. Uroczysta inauguracja miała miejsce w październiku. W 16-osobowym gremium każde z województw ma swojego przedstawiciela. Region świętokrzyski reprezentuje Natalia Maj, licealistka z Bejsc.

Podczas pierwszego posiedzenia rady, w Warszawie, spotkała się z minister edukacji Anną Zalewską. – Trema? Nie denerwowałam się, aż… do momentu wręczenia nominacji na członka rady przez panią minister. Cała ta sytuacja, choć trwała dosłownie kilka minut, była dość stresująca – przyznaje 16-latka. Potem emocje opadły, a każdy z członków rady prezentował swoje oczekiwania wobec tego gremium. – Powiedziałam, że chcę, aby młodzież zamieszkująca tereny wiejskie i małe miasteczka czuła się na równi pod każdym względem z tą mieszkającą w dużych miastach naszego kraju. Z czym pani minister bez wahania się zgodziła – opowiada Natalia Maj.

Nasza reprezentantka w Radzie Dzieci i Młodzieży mieszka w Bejscach. Jest tegoroczną absolwentką Publicznego Gimnazjum w Czyżowicach, obecnie uczy się w klasie pierwszej Liceum Ogólnokształcącego w Kazimierzy Wielkiej. Była także posłanką Sejmu Dzieci i Młodzieży 2015 oraz przez dwie kadencje przewodniczącą Młodzieżowej Rady Gminy Bejsce.

/źródło: echodnia.eu/

Skip to content