Obchody 102 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę miały inny charakter niż w latach ubiegłych. Zabrakło przemarszu pocztów sztandarowych, Orkiestry Dętej, uroczystej akademii w wykonaniu młodzieży z Naszej Gminy.

Uroczystą Msze Świętą w intencji Ojczyzny poprzedziło złożenie kwiatów i zniczy na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz pod Krzyżem Katyńskim

Mszę Świętą koncelebrowaną odprawili ks. proboszcz Marek Capek i ks. Marcin Zdon.

“(…) 11 Listopada to data niezmiernie ważna dla każdego Polaka. To Dzień Odzyskania Niepodległości. Po 123 latach rozbiorów,  karania za mówienie po polsku, zsyłek na Sybir,  germanizacji, walki brata z bratem, Polacy odzyskali swój dom, odzyskali Orła Białego, odzyskali Biało-Czerwoną Flagę. Od tego dnia nie musieli się bać, że bycie Polakiem, bycie patriotą zostanie ukarane. Zróbmy wszystko, aby 11listopada był dniem radosnym i wyjątkowym dla każdego z Nas. Jest to przecież dzień ponownych narodzin naszej ojczyzny. Celebrujmy go, by stał się prawdziwym świętem, a motywem przewodnim uroczystości niech będzie porozumienie – ponad wszelkimi podziałami i   w imię dobra narodu.(…)” –  mówił Edward Krupa Wójt Gminy Bejsce w swoim wystąpieniu.

Gospodarz serdecznie podziękował wszystkim zebranym na uroczystości za pamięć  i udział w obchodach tego niezwykle ważnego dla naszej Ojczyzny święta.

 

 

 

Skip to content