W dniu 13 maja 2016 roku na terenie Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. w Rzędowie odbył się piknik ekologiczny w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, w którym udział wzięła grupa 15 uczniów klasy V Samorządowej Szkoły Podstawowej w Bejscach oraz 14 uczniów III klasy Publicznego Gimnazjum w Czyżowicach wraz z opiekunami.

Na miejscu dla uczestników pikniku organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, w tym:

– występy muzyczne i artystyczne m.in. młodzieży z Centrum Kultury w Tuczępach oraz laureatów konkursu na najlepszą „kukłę” z odpadów,

– pokaz zumby, w którym chętnie udział wzięli najmłodsi uczestnicy pikniku,

– kącik plastyczny dla najmłodszych oraz animacje dla dzieci,

– wystawa prac  biorących udział w tegorocznej edycji  konkursu „Eko-Marzanna” oraz wystawa zdjęć z działalności Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej,

– pokaz udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy przez Strażaków z OSP oraz możliwość zwiedzania wozu strażackiego,

– poczęstunek strażacką grochówką,

– efektowny pokaz jazdy koparkami,

Gościem specjalnym pikniku był Koziołek Matołek, który specjalnie na tę okazję przyjechał z Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie i chętnie pozował do zdjęć zarówno z najmłodszymi jak i nieco starszymi uczestnikami zabawy.

Ponadto uczniowie mieli okazję zwiedzić Zakład z przewodnikiem, który szczegółowo wyjaśnił zasady funkcjonowania instalacji do segregacji odpadów komunalnych oraz odpowiadał na zadawane pytania.

Podczas pikniku miało również miejsce wręczenie nagród laureatom konkursu na zbiórkę surowców wtórnych „Ziemia nie da sobie rady, segregujmy więc odpady”. Wyróżnienie oraz nagrodę za aktywny udział w konkursie odebrał uczeń Samorządowego Gimnazjum w Czyżowicach- Dawid Macheta.

Podziękowania za koordynowanie konkursu „Ziemia nie da sobie rady, segregujmy więc odpady” otrzymał Pan Artur Świderski, zaś Publiczne Gimnazjum w Czyżowicach otrzymało podziękowania za udział w przedmiotowym konkursie.

 

Skip to content