Koło Gospodyń Wiejskich Stokrotki Morawskie w Morawianach brało udział w projekcie „Promocja Lasów Państwowych”. W ramach projektu odbyła się wspólna wycieczka do lasu, dzięki której najmłodsi mogli poznać bogactwo natury. W świetlicy wiejskiej zorganizowane zostały warsztaty kulinarne. Z zebranych grzybów zostały przygotowane grzybki w marynacie, zupa grzybowa oraz kapuśniaki z grzybami. Dzieciaki brały udział w wspólnym pieczeniu babeczek z jagodami. W niedzielę 09.10.2022 r. odbył się drugi dzień warsztatów, w którym brał udział Wójt Gminy Bejsce Pan Edward Krupa.

Lasy Państwowe reprezentował Pan Leśniczy, który opowiadał o lesie, o tym jakie zasady obowiązują podczas pobytu w lesie oraz jakie grzyby można w nim zbierać. Podsumowaniem warsztatów był konkurs plastyczny dla najmłodszych, w którym wykorzystane zostały min. liście, kasztany, żołędzie itp.

W nagrodę za wykonane pracy, każdy otrzymał malowankę i grę o lesie. Panie z Koła Gospodyń przygotowały poczęstunek dla przybyłych gości z zebranych darów lasu.

Skip to content