To była już szósta edycja Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Impreza odbyła się w niedzielne popołudnie 28 stycznia 2018r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Bejscach.

Udział wzięło sześć zespołów i jedna solistka.

Muzyczne popołudnie rozpoczął mini recital Bejskiej Orkiestry Dętej pod batutą Radosława Kornasia. Mini koncert dał również zespół „ Tu i teraz” działający przy GOK w Bejscach. Następnie pięknie zaprezentowały się chórki dziecięce ze szkół podstawowych w Bejscach i Dobiesławicach. Oba te chórki zdobyły dwa pierwsze miejsca w konkursie kolęd w Koszycach. Jedyną solistką, która wystąpiła była uczennica szkoły średniej Aleksandra Kupiec z kolęda ”Gdy śliczna Panna”. Na zakończenie wystąpiła Grupa Kolędnicza z Czyżowic „ Dwunastu z Herodem”, w tym miejscu warto wspomnieć o kolejnym sukcesie tej grupy. Panowie wzięli udział w Wojewódzkim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Ciekotach, gm. Masłów i zajęli I miejsce. Serdecznie gratulujemy!teraz pojadą na następny etap konkursu do Bukowiny Tatrzańskiej.

VI Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek podziwiała liczna publiczność, wśród której byli Wójt Gminy Bejsce Józef Zuwała, Przewodniczący Rady Gminy Bejsce Jarosław Parada, ks.proboszcz Marek Zawłocki, radni, sołtysi i mieszkańcy.

Całość koncertu prowadziła Alina Włusek. Wykonawcy otrzymali słodkie upominki i pamiątkowe dyplomy.

Wszyscy uczestnicy i widzowie zostali zaproszeni przez organizatorów na mały poczęstunek, którego sponsorem było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Bejsce i Okolic. VI Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek przygotował G.O.K w Bejscach wraz ze świetlicami z terenu gminy Bejsce.

Skip to content