W dniu 29 sierpnia odbył się w Gminie Bejsce – już po raz drugi w tym roku – Rajd Rowerowy. Inicjatorem i współorganizatorem tego sportowego wydarzenia była Młodzieżowa Rada Gminy Bejsce na czele z Przewodnicząca Natalią Maj.

Wszystkich sympatyków  jazdy na rowerze  powitał Wójt Gminy Bejsce Józef Zuwała. Organizatorzy nie postawili wymagań wiekowych, więc  na starcie rajdu mogli stanąć zarówno dorośli, młodzież jak i dzieci. Przed startem wszyscy uczestnicy rajdu zostali wyposażeni w kamizelki odblaskowe ufundowane przez Farmę Wiatrową Bejsce. Rekreacyjny, trzynastokilometrowy przejazd po interesującej trasie, rozpoczął  się na placu targowym w Bejscach o godzinie 10:00. Następnie cykliści przejechali  do Grodowic, oraz do Charbinowic i Czyżowic. Stamtąd udali się do Królewic, gdzie obok krzyża misyjnego zrobiono przerwę w podróży. Krótka chwila odpoczynku stała się okazją do zaznajomienia się z historią miejscowości i znajdującego się tam kopca świętego Walentego. Cykliści pokonując malownicze zakątki Gminy Bejsce, podziwiali piękno otaczającej przyrody, zrywali kwiaty i wonne zioła do ozdobienia wieńcy dożynkowych. Uczestnicy rajdu rowerowego mijali miejscowości, w których mają powstać turbiny wiatrowe m.in. Grodowice, Czyżowice, Królewice, Bejsce.

Wyprawa zakończyła  się w miejscu startu, czyli w Bejscach na targowisku. O bezpieczeństwo uczestników rajdu rowerowego zadbała jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Piotrkowic. Natomiast grupę kolarzy pilotował sam gospodarz Gminy Bejsce – Józef Zuwała. Każdy biorący udział w imprezie otrzymał pamiątkowy dyplom, a Młodzieżowa Rada Gminy postarała się o słodki poczęstunek. Wszyscy rowerzyści zaproszeni zostali na Dożynki Gminne odbywające się tego samego dnia.

 

Skip to content