Już po raz dziewiąty rozegrano wakacyjny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Bejsce. Futbolówkę kopało sześć drużyn, a w minioną niedzielę poznaliśmy zwycięzcę. Okazały puchar uniosła w górę ekipa Sędziszowic.

W wielkim finale turnieju Sędziszowice zmierzyły się z Dobiesławicami. Emocji nie brakowało, bramki sypały się jak z rogu obfitości – i mamy hokejowy wynik 7:3! Gole dla Sędziszowic zdobyli: Artur Gzyl (3), Tomasz Staniszewski, Paweł Mandecki, Bartosz Jesionka; plus jedno trafienie samobójcze. W zespole Dobiesławic trzykrotnie na listę strzelców wpisał się Dominik Dybał.

W meczu o trzecie miejsce Brończyce wygrały z Kijanami 4:1, po bramkach Grzegorza Tomczyka, Mateusza Pobiegi, Waldemara Leżonia i Patryka Pietrzyka (dla rywali – Łukasz Kułaga). Piątą lokatę zajęły Bejsce, szóstą Królewice. Koronę króla strzelców założył Dominik Dybał, który aż 18 razy trafił do siatki rywali.

Zakończenie 9. Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta miało uroczystą oprawę. Spotkanie finałowe oglądał wójt Bejsc, Józef Zuwała, który wręczył nagrody piłkarzom. W niedzielę na pochwały zasłużyli też kibice. Nie tylko za doping. Fani przygotowali również efektowną “oprawę” na trybunach – z kolorowymi dymami, prawie… jak na meczach T-Mobile Ekstraklasy.

/źródło:echodnia.eu/

Skip to content