W niedzielę 2 lipca 2017r.o godz. 14.00 na boisku do piłki plażowej w miejscowości Uściszowice rozegrany został II Turniej Plażowej Piłki Siatkowej. Obiekt sportowy został wybudowany  w ramach projektu p. „ Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w obrębie stawu w Uściszowicach i Królewicach, gmina Bejsce, realizowanego w ramach działania 413 „ Wdrożenie lokalnych strategii rozwoju” w zakresie operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy „ Odnowa i rozwój wsi” objętego PROW na lata 2007-2013. 80% kosztów projektu pochodziło z budżetu Marszałka Województwa Świętokrzyskiego .

Organizatorami siatkarskich zmagań było Sołectwo Uściszowice i Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Bejsce i Okolic

W szranki stanęło 9 dwuosobowych drużyn :

1.PRZEMYKÓW

2.OPATOWIEC

3.STASZÓW

4.PIOTKOWICE I

5.MORAWIANY

6.UŚCISZOWICE I

7.PIOTRKOWICE II

8.CZYŻOWICE

9.UŚCISZOWICE II

Sędzią głównym spotkania był Pan Michał Kłos.

W prawdziwie sportowej atmosferze, przez kilka godzin na uściszowskim boisku rywalizowały  ze sobą siatkarskie drużyny.

Zawodników i organizatorów nie zniechęciła początkowo niesprzyjająca pogoda i dekoracja zwycięskich drużyn odbyła się już w pełnym słońcu.

Na podium stanęli:

I miejsce: Michał Wieczorek, Andrzej Tutak ( STASZÓW)

II miejsce: Jarosław Tomal, Rafał Kański ( OPATOWIEC)

III miejsce Mariusz Oracz, Michał Noga ( PRZEMYKÓW)

Zwycięzcy otrzymali z rąk Wójta Gminy Bejsce Pana Józefa Zuwały  i Prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Bejsce Radosława Pietrzyka  medale i pamiątkowe dyplomy.

Nie zabrakło tez innych atrakcji, były dmuchańce dla dzieci, pyszności z grilla , które zapewnili mieszkańcy Uściszowic. Zabawę do białego rana prowadził zespół TOP Dance.

Pragniemy w tym miejscu nadmienić że mieszkańcy wsi Uściszowice są niezwykle aktywni społecznie. Własnymi siłami w ramach pracy społecznej wyremontowali obiekt świetlicy wiejskiej, od lat urządzają liczne imprezy plenerowe i nie tylko. W Uściszowicach można bawić się przez cały rok. Są Dni Kobiet, powitania lata, dożynki wiejskie, turnieje sportowe , andrzejki i zabawy choinkowe .

Ciekawą atrakcją imprezy okazała się….RYBA!!! Podczas trwania turnieju jeden z zawodników, w stawie sąsiadującym z boiskiem złowił karpia ważącego ponad 3 kg.!!!

W imieniu organizatorów dziękujemy zawodnikom i kibicom za udział i sportową postawę.

Na kolejne siatkarskie emocje zapraszamy już w sierpniu do Sędziszowic!!!

 

Skip to content