Podczas Świętokrzyskiej Gali Jakości, która odbyła się we wtorek, 13 grudnia 2016 roku, w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas oraz członek Zarządu Województwa Marek Szczepanik wręczyli nagrody laureatom i wyróżnionym w konkursach: Świętokrzyska Nagroda Jakości, Świętokrzyski Racjonalizator oraz Moje Innowacyjne Otoczenie – Moja Innowacyjna Gmina. W Gali Uczestniczył również Grzegorz Gałuszka, przewodniczący Komisji Strategii Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

Świętokrzyska Nagroda Jakości honoruje te firmy i podmioty, które w sposób szczególny zwracają uwagę na jakość zarządzania, jakość kierowania procesami w firmach. Ta nagroda nie jest zwykłym plebiscytem, bowiem każda z uczestniczących firm, organizacji, jednostek poddana jest audytowi realizowanemu przez zespół ekspertów. Jej przyznanie oznacza to, że w danej firmie realizowane procesy i zarządzanie oparte są o najwyższą jakość – powiedział podczas gali marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.

Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Marek Szczepanik również zwrócił uwagę na renomę i 18-letnią tradycję Świętokrzyskiej Nagrody Jakości. Jest ona częścią Polskiej Nagrody Jakości i wszyscy laureaci mogą się dalej ubiegać się o laury w Polskiej i Europejskiej Nagrodzie Jakości.

W XVIII edycji Świętokrzyskiej Nagrody Jakości, Kapituła Konkursu przyznała siedem nagród głównych oraz dwa wyróżnienia.

Decyzją Kapituły Laureatami Konkursu zostały następujące jednostki:
1. Grupa Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki „Siarkopol” S.A. w kategorii Bardzo Dużych Przedsiębiorstw produkcyjno-usługowych.
2. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe mgr Paweł Szostak, Marka – VANSTAR w kategorii Średnich Przedsiębiorstw produkcyjno-usługowych.
3. Przedsiębiorstwo Handlowo-Techniczne  SUPON Sp. z o.o. w kategorii Średnich Przedsiębiorstw produkcyjno-usługowych.
4. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe  „POLMARK Kielce” Sp. z o.o.  w kategorii Małych Przedsiębiorstw produkcyjno-usługowych.
5. Samorządowy Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Sitkówce-Nowinach w kategorii Organizacji Publicznych – ochrona zdrowia.
6. Urząd Gminy  Bejsce w kategorii Organizacji Publicznych – jednostka samorządu terytorialnego.
7. PRODUCER Zgoda Bawoł Spółka Jawna w kategorii Mikroprzedsiębiorstw produkcyjno-usługowych.

Nagrodę dla Urzędu Gminy Bejsce wręczył wójtowi gminy Józefowi Zuwale  Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas.

/źródło:sejmik.kielce.pl/

Artykuł w Gazecie Wyborczej

 

Skip to content