Przyszła kolej na gminę Bejsce żeby ugościć panie z całego powiatu kazimierskiego. We wtorkowe popołudnie 17.02.2015r. w ostatni dzień zapustów tuż przed Środą Popielcową Gminny Ośrodek Kultury w Bejscach organizował tzw. „Babiniec”. Wszystkie Domy Kultury w naszym powiecie goszczą aktywistki z kół Gospodyń Wiejskich. Spotkania takie odbywają się raz w roku w każdej z gmin powiatu kazimierskiego. Na spotkaniu w GOK Bejsce zgromadziło się ponad 100 kobiet.

Wszystkich przybyłych gości przywitał gospodarz Gminy Pan wójt Józef Zuwała i prowadząca GOK Pani Alina Włusek. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście m.in. radna powiatu kazimierskiego P. Krystyna Wicher, Przewodniczący Rady Gminy Bejsce Jarosław Parada,  koordynator KGW – pracownik ODR z Kazimierzy Wielkiej  P. Karolina Leśniowska.  O dawnych obyczajach i ostatkach organizowanych na wsiach opowiadały starsze już dziś nieco mieszkanki naszej gminy P. Z. Cepak, W. Pszczoła i  Z. Minior.

Ich głównym mottem było „Dawniej na wsi było biedniej ale bardziej wesoło, ludzie umieli się bawić a dzisiaj ludzie lubią siedzieć w domu…”

Bejsce ugościły panie tradycyjnymi pączkami, faworkami i różnego rodzaju ciastami które upiekły panie z całej naszej gminy. Były też napoje, słodycze, owoce i domowe nalewki.

Spotkanie uświetnił występy  zespołów  „Bejscowianie”, „Chórek Dziecięcy” i zespół wokalno-instrumentalny  „Tu i teraz”  działające w GOK w Bejscach. Bawiono się do późnych godzin wieczornych a wychodzący goście bardzo chwalili atmosferę spotkania.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content