W dniu 01.03.2015 rozegrano kolejny już VIII turniej tenisa stołowego na sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum w Czyżowicach. Zawody rozpoczęły się o godzinie 1000 i zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Bejsce i Okolic. Turniej został rozegrany w pięciu kategoriach wiekowych.

  • I Grupa dziewczyny ur. 2001 i młodsze
  • II Grupa chłopcy ur. 2002 i młodsi
  • III Grupa dziewczyny ur. 2000 i starsze
  • IV Grupa chłopcy ur. 1998-2001
  • V Grupa chłopcy ur. 1997 i starsi

W zawodach udział wzięło około 65 zawodników i zawodniczek z terenu całej naszej gminy.

Sędzią głównym turnieju był nauczyciel wf-u z gimnazjum Pan Waldemar Kuliś, a pomocniczym nauczyciel Pan Artur Świderski. Na początku zawodów prelekcje do wszystkich wygłosił Pan Juszczak Dariusz aspirant Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej a tematem było „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w szkole” . Po zakończeniu turnieju zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy.

Zawodnicy którzy zajęli miejsca od czwartego do ósmego otrzymali nagrody pocieszenia słodycze, piłeczki do gry i dyplomy.  Dla wszystkiej zawodników i kibiców przygotowany był poczęstunek: napoje, ciastka i kanapki. Nagrody wręczali Wójt Gminy Bejsce P. Józef Zuwała, prezes stowarzyszenia Radosław Pietrzyk oraz sekretarz P. Alina Włusek. Przy organizacji i prowadzeniu pomagali pracownicy świetlic z Grodowic Brończyc, Dobiesławic, Sędziszowic, Uściszowic, Kaczkowic i Prokocic.

Wszyscy, którzy pracowali przy organizacji i przeprowadzeniu turnieju pracowali społecznie. Szczególne podziękowania należą się sędziom, bez których nie byłoby możliwe zorganizowanie i przeprowadzenie tego turnieju. Najmłodszym uczestnikiem turnieju był Wójcik Szymon z Dobiesławic lat 10, który wziął udział już po raz drugi. Turniej zorganizowany był ze środków własnych stowarzyszenia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content