W dniu 22.03.2015r. w niedziele Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Bejsce i Okolic zorganizowało V Gminny Turniej Szachowy o mistrzostwo gminy Bejsce. Turniej ten odbył się w sali Publicznego Gimnazjum w Czyżowicach o godzinie 1000. Rozgrywkę poprowadzili dwaj znawcy i sympatycy szachów Piotr Obrempalski i Artur Świderski . Podczas turnieju korzystano z programu komputerowego, który kojarzył pary i można było na bieżąco oglądać wyniki które wyświetlały się na tablicy multimedialnej.

W turnieju wzięło udział 11 zawodników. Najmłodszym zawodnikiem był Maksymilian Pietras lat 11 – uczeń Szkoły Podstawowej w Bejscach. Wszystkich uczestników turnieju powitał prezes stowarzyszenia Radosław Pietrzyk. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim a zawodnikom na zakończenie rozdano karty uczestnictwa wraz indywidualnymi wynikami . Uczestnikom turnieju  za miejsca I-III wręczono puchary i dyplomy zaś pozostali zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nagrody wręczali prezes Radosław Pietrzyk i skarbnik Ryszard Józefczyk. Słodki upominek otrzymał jedenastoletni Maksymilian, który radził sobie dobrze ze znacznie starszymi przeciwnikami.

Sędziowie turnieju pracowali społecznie. Dla wszystkich zebranych członkowie stowarzyszenia przygotowali poczęstunek  (kawa, ciasto, herbata). Sponsorem turnieju było firma: Farma Wiatrowa Bejsce ul. Halicka 9 – Kraków. Na zakończenie Prezes  stowarzyszenia podziękował sędziom turnieju, uczestnikom i kibicom za przybycie i sportową rywalizację.

Tabela kojarzeń i rezultatów (runda 6) – Mistrzostwa Gimnazjum 2015

Klasyfikacja Końcowa

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content