12 sierpnia o godzinie 14:00 w niedzielne popołudnie na boisku sportowym w Sędziszowicach odbył się turniej siatkówki plażowej. Do rozgrywek zgłosiło się 10 drużyn z dość odległych miejscowości jak również z terenu gminy. Mecze rozgrywano w systemie pucharowym tzn. przegrywający odpada a wygrany awansuje do następnej rundy. Sędzią głównym zawodów był Pan Michał Kłos – nauczyciel wychowania fizycznego z Gimnazjum w Czyżowicach.

Organizatorem turnieju był Wójt Gminy Bejsce i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Bejsce i Okolic. Organizatorzy przygotowali dla zawodników poczęstunek. Zawody przebiegały w sportowej atmosferze a zgromadzeni kibice żwawo dopingowali zawodników. Były również atrakcje dla dzieci wata cukrowa, zjeżdżalnie, dmuchańce. Całość zawodów poprowadziła Pani Alina Włusek z Gminnego Ośrodka Kultury w Bejscach a pomagali pracownicy wszystkich świetlic z terenu gminy. Dla zawodników którzy zajęli miejsca I – III wręczono nagrody tj. puchary i pamiątkowe dyplomy. Nagrody wręczali Wójt Gminy Bejsce Józef Zuwała i sekretarz Urzędu Gminy Bejsce Pani Ilona Beruś.

Imprezę zakończyła zabawa taneczna pod chmurką której organizatorem było OSP Sędziszowice. Wszyscy bawili się do późnych godzin wieczornych przy taktach muzyki zespoły Reflex Dance. Uczestnicy zawodów zapewniali, że wezmą udział w rozgrywkach w przyszłym roku.

Klasyfikacja końcowa turnieju siatkówki plażowej:

1. Polak Jakub, Polak Mirosław – Brzezie, gmina Kłaj
2. Tutak Andrzej, Michał Wieczorek – Staszów
3. Niemiec Kamil, Jesionka Szymon – Sędziszowice

Skip to content