W dniu 26 lipca 2015r w miejscowości Uściszowice na boisku do piłki plażowej zorganizowany został turniej siatkowej piłki plażowej pod hasłem Sołectwo Uściszowice – gości, integruje, bawi. Na piaszczystej tafli boiska spotkało się 12 dwuosobowych drużyn ubranych w stroje plażowe.

Skład drużyn przedstawiał się następująco:
1. Dominik Niedźwiedź, Kozioł Patryk
2. Łukasz Oracz, Krystian Jakubiak, rezerwowy – Szczepan Kurdzielewicz
3. Natalia Maj, Michał Skotarczyk
4. Anna Zuwała, Mateusz Stalmach
5. Jarosław Tomal, Rafał Kański
6. Dariusz Gruchała, Michał Gruchała
7. Arkadiusz Zuwała, Aleksandra Wawrzyk
8. Sebastian Witkowski, Łukasz Zuwała
9. Władysław Kawa, Przemysław Kawa
10. Iwona Gruchała, Piotr Zuwała
11. Patryk Pietraszek, Krzysztof Sowa
12. Mirosław, Barbara i Oliwia Bularscy

Rozgrywki sędziowali Andrzej Woźniak oraz Jacek Drewno, a na sekretarza turnieju wybrana została Anna Zuwała z Usciszowic. Siatkarzy do gry zagrzewała blisko 100-osobowa grupa kibiców.

Po wielu zmaganiach, pierwsze miejsce na podium zajęli Jarosław Tomal z Chrustowic i Rafał Kański z Kobieli, miejsce drugie zajęła drużyna Anny Zuwały – żony radnego z Uściszowic i Mateusza Stalmacha z Wyszogrodu. Miejsce trzecie należało do drużyny Łukasza Zuwały – radnego i sołtysa wsi Uściszowice oraz Sebastiana Witkowskiego z Uściszowic. W trakcie trwania imprezy, na placu wokół boiska zawiązały się większe grupy grających, które do wspólnej zabawy zaprosiły również dzieci. Po zakończonych rozgrywkach zawodnicy wymienili uściski dłoni gratulując sobie wyników.

Na finał niedzielnego turnieju, organizatorzy przygotowali zarówno dla sportowców jak i kibiców grilla, napoje i słodycze. Spotkanie trwało do późnych godzin wieczornych. Już dziś zapraszamy na kolejny turniej sportowy, który odbędzie się 15 sierpnia w miejscowości Sędziszowice. Nie zabraknie miłych wrażeń i rewanżu z Uściszowic.

Skip to content