W środę 25 maja 2016 roku w Archidiecezji Krakowskiej odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządów z czterech stref zakwaterowania, które  było okazją do wymiany doświadczeń, pomysłów oraz podzielenie się sugestiami z członkami Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Burmistrzowie, wójtowie, i samorządowcy, podpisali stosowne umowy z Komitetem Organizacyjnym na użyczenie obiektów użyteczności publicznej na czas pobytu pielgrzymów w czasie ŚDM w Krakowie w dniach 25-31 lipca 2016r. Józef Zuwała Wójt Gminy Bejsce podpisał umowę na użyczenie 3 szkół z terenu gminy Bejsce w których zostanie zakwaterowanych ok 400 pielgrzymów. Umowy zawierane pomiędzy Komitetem Organizacyjnym a samorządami dotyczą czterech obszarów działań. Podstawę stanowi kwestia zakwaterowania. Porozumienia porządkują także organizację Festiwalu Młodych, zabezpieczenie transportu oraz przygotowanie  dekoracji identyfikującej daną strefę zakwaterowania.

Serdeczne podziękowania za bardzo wysoki stopień  zaangażowania w organizację ŚDM skierował do samorządowców kardynał Stanisław Dziwisz. Obecna na spotkaniu minister Beata Kempa, przewodnicząca Zespołu ds. przygotowania wizyty Jego Świątobliwości Papieża Franciszka w Rzeczypospolitej Polskiej w 2016 r. wyraziła nadzieję, że młodzi ludzie, którzy przyjadą do Polski zamanifestować swoją wiarę oraz nasi obywatele, przeżyją dzięki wam niezapomniane chwile.

Skip to content