Dnia 05.03.2019 r. miała miejsce w Szkole Podstawowej w Bejscach niecodzienna wizyta. W ramach wizytacji duszpasterskiej w parafii Bejsce, szkołę odwiedził Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta. Swoją obecnością zaszczycili  także przedstawiciele  Organu Prowadzącego Szkołę: Pan Edward Krupa  – Wójt Gminy Bejsce  i Pani Ilona Beruś  Sekretarz  Gminy Bejsce.

       Uczniowie  na wejście Księdza Biskupa zaśpiewali  pieśń pt. ,, Bądź pozdrowiony gościu nasz”. W  imieniu społeczności szkolnej, wszystkich przybyłych gości powitała Pani Dyrektor Jolanta Anielska, która pokrótce opowiedziała o szkole i patronie gen. Franciszku Kamińskim. Następnie uczniowie zaśpiewali hymn naszej szkoły oraz zaprezentowali się w krótkim występie artystycznym.

       W imieniu uczniów dostojnego gościa przywitały uczennice: z kl. III Maja Wróbel i z kl. VI Wiktoria Rusiecka oraz  wręczyły na pamiątkę, własnoręcznie zrobioną laurkę. Następnie dziewczynki z  klas młodszych zaprezentowały taniec ze wstążkami, a uczniowie z klas starszych zakończyli uroczystość dostojnym, staropolskim tańcem – POLONEZEM. Całość uświetniał śpiew szkolnego chóru pod kierunkiem Radosława Kornasia. Wszyscy uczniowie otrzymali gromkie brawa za swój występ, a Ksiądz Biskup zwracając się do zebranych ze Słowem Bożym  podkreślił, jak ważne w dzisiejszych czasach jest wychowanie i uczenie młodego pokolenia wiary, tradycji oraz miłości do Ojczyzny i drugiego człowieka. Wyraził również radość z zamiłowania uczniów naszej szkoły do śpiewu, tańca i chęci do rozwijania talentów.

       Uroczystość zakończyła się udzieleniem pasterskiego błogosławieństwa dla całej społeczności szkolnej, a  Ksiądz Biskup udał się na spotkanie z gronem pedagogicznym.

       Było to niezwykłe i wzruszające wydarzenie w życiu  szkoły. Pozwala dostrzec, że wśród wartości, które wprowadza w życie dziecka szkoła, są też wartości chrześcijańskie.

Skip to content