Przez trzy dni Wąchock był zdominowany przez sołtysów z naszego województwa. Odbywały się tu XXI Zjazd Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Kieleckiej oraz XVIII Krajowy Turniej Sołtysów.

Bardzo ważnym momentem zjazdu jest ogłoszenie wyników konkursu Sołtys Roku w województwie świętokrzyskim, wręczenie wyróżnionym sołtysom cennych nagród, pucharów. Rywalizacja polega na wyłonieniu najlepszych sołtysów w poszczególnych gminach naszego województwa.

Nagrodzono 52 sołtysów z 44 gmin, na 102 wszystkie gminy w województwie świętokrzyskim. Mniej niż połowa gmin wystartowała w tym konkursie. Wśród wyróżnionych z gminy Bejsce znalazł się były już sołtys ze Zbeltowic Pan Radosław Pietrzyk. Serdecznie Gratulujemy.

Sołtysem Roku w skali całego województwa została Grażyna Wawrzszczak, która osiem lat była sołtysem Zagnańska. W tej kadencji zrezygnowała z kandydowania, ze względu na stan zdrowia. Radna gminy Zagnańsk, od dwóch kadencji.

Po gali wręczenia nagród odbył się Krajowy Turniej Sołtysów. Turniej trwał na dwa dni. Rywalizowano w 13 konkurencjach na terenach rekreacyjnych przy ulicy Kolejowej. Zwycięzca turnieju otrzymał statuetkę – pomnik polskiego sołtysa i główną nagrodę, którą jest motorower, ufundowany przez Wodociągi Kieleckie, z inicjatywy prezesa Henryka Milcarza.

Wystartowało 40 zawodników z województwa świętokrzyskiego i mazowieckiego. Do finału zakwalifikowano 11. Finał wygrał Artur Lis sołtys Domaszowic, w gminie Masłów.

więcej tu

 

Skip to content