Krajowy Duszpasterz Kierowców obejmuje PATRONATEM HONOROWYM Ogólnopolską akcję społeczną – Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach– która jest odpowiedzią na zagrożenia, które mogą spotkać nas i nasze dzieci podczas uczestnictwa w ruchu drogowym. W pierwszej odsłonie pod tytułem “Widoczni biegacze” zrealizowane zostały dwa filmy:

– 30 sekundowy spot:
https://www.youtube.com/watch?v=WY4RnVotRF0

– 3 minutowy film:
https://www.youtube.com/watch?v=YlO6piUVPsU

Przedstawione w nich zostały niebezpieczeństwa wynikające z niedostatecznego oznakowania przy użyciu elementów odblaskowych lub świetlnych niechronionych uczestników ruchu drogowego. Na filmach niewidoczne są nieprawidłowo lub zupełnie nieoznakowane osoby w trakcie biegu w warunkach niedostatecznej widoczności, oraz w celu porównania bardzo widoczne osoby prawidłowo oznakowane. Użycie elementów odblaskowych oraz świetlnych, umożliwiło zauważenie osób znajdujących się na drodze z odległości kilkuset metrów, natomiast nieoznakowanych z odległości zaledwie kilkudziesięciu metrów, co w zdecydowany sposób wpływa na możliwość podjęcia prawidłowej reakcji przez kierującego pojazdem i uniknięcie potrącenia osoby znajdującej się na drodze. Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w realizację akcji.

INFORMACJA PRAWNA:
Twórcy, pomysłodawcy, realizatorzy i wykonawcy akcji zezwalają na
pobieranie, publikację, kopiowanie materiałów zgodnie z założeniem i
intencją akcji społecznej.

Informacje o akcji umieszczone są na stronach internetowych partnerów akcji:

Radio Biper Portal Informacyjny:
https://www.radiobiper.info/2018/07/11/widziec-nie-znaczy-byc-widocznym-swiec-zyciem-na-drodze-film/

Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie:
http://www.lubelska.policja.gov.pl/lub/aktualnosci/81518,Biala-Podl-Bezpiecznie-na-Wschodzie-Swiec-zyciem-bezpieczny-biegaczu.html

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej:
http://wordbp.pl/

Życie Siedleckie:
http://zyciesiedleckie.pl/pl/19_wiadomosci_z_regionu/19117_.html

Inicjator akcji – Bogumił Lubański

Skip to content