„Śpiewać każdy może, ku czci niepodległości … „- pod taki hasłem w dniu  10 czerwca 2018r. odbyły się uroczystości upamiętniające 100- lecie odzyskania niepodległości przez Polskę w Gminie Bejsce.

„…Rok 2018r. jest szczególny dla Polski, która świętuje 100- lecie odzyskania niepodległości.  W całym kraju godnie czczone jest to wspaniałe święto naszej Ojczyzny, święto wszystkich Polaków ,zapraszamy Państwa do wysłuchania koncertu pieśni patriotycznej, bo pieśń patriotyczna symbolizuje jedność i odrębność narodu oraz formę społecznej manifestacji uczuć…”-tymi słowami Wójt Gminy Bejsce Józef Zuwała rozpoczął uroczystość.

W imieniu Europosła Czesława Siekierskiego Pan Adam Stoksik przekazał podziękowania za organizację uroczystości, która ma na celu upamiętnienie tak ważnych dla naszej Ojczyzny chwil.

W koncercie udział wzięło ponad 100 wykonawców: Orkiestra Dęta z Bejsc, pracownicy Urzędu Gminy Bejsce, Rada Gminy Bejsce, Sołtysi, Koło Gospodyń Wiejskich w Bejscach, uczniowie Samorządowych Szkół Podstawowych w Bejscach i Dobiesławicach, Ochotnicze Straże Pożarne z terenu gminy Bejsce, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Bejscach, Zespół Bejscowianie, przedstawiciel grona pedagogicznego Potomkowie Niepodległych, znani wszystkim jako Grupa Kolędnicza z Czyżowic, Zespół „Tu i Teraz” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury oraz goście z Klubu Seniora z Kazimierzy Wielkiej.

Każda z grup wystąpiła w innym repertuarze, dlatego też słuchacze mieli możliwość wysłuchania  blisko 30 różnych utworów o tematyce patriotycznej.

Na finał wszyscy artyści odśpiewali wspólnie znaną wszystkim melodię” Płynie Wisła płynie”. Gospodarze ugościli wszystkich zebranych wojskową grochówką.

Po uroczystościach odbyła się zabawa taneczna z zespołem TOP Dance.

Skip to content