Pokaż, jak zmieniła się Twoja okolica dzięki Funduszom Europejskim i wygraj wspaniałe nagrody! Druga edycja akcji „Europa to my” Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Radio Zet i Telewizja Polska Program 1 organizują akcję informacyjną „Europa to my”, poświęconą wykorzystaniu funduszy europejskich z perspektywy finansowej 2007-2013.

Ogólnopolski konkurs „Europa to my” polegający na przesyłaniu zgłoszeń prezentujących zmiany, jakie nastąpiły w całej Polsce dzięki projektom  dofinansowanym  ze środków unijnych. Konkurs przewiduje atrakcyjne nagrody nie tylko dla osób przesyłających zgłoszenia, ale również  dla  miejscowości, z której pochodzi projekt  zaprezentowany w zwycięskim  zgłoszeniu.

Nagrodą tą będzie zorganizowany 30 sierpnia br. Ogólnopolski  Dzień Funduszy Europejskich z atrakcjami i wystawcami z całej Polski zakończony wielkim koncertem z udziałem gwiazd polskiej muzyki, między innymi Edyty Górniak, Afromental, Margaret, Moniki Kuszyńskiej, Donatana i Cleo oraz Formacji Nieżywych Schabuff. Co ważne, koncert będzie transmitowany na żywo w TVP1. Dodatkowo miejscowość ta otrzyma 5 hot-spotów z darmowym rocznym wi-fi dla mieszkańców.

Oprócz  nagrody opisanej powyżej, w 20 miejscowościach, z których pochodzić będą najlepsze zgłoszenia, zrealizowane zostaną programy telewizyjne, które wyemituje  TVP1.  Miejsca  te  będą również promowane na antenie Radia Zet. Programy  telewizyjne i radiowe  będą doskonałą okazją do zaprezentowania
zmian, jakie nastąpiły dzięki wykorzystaniu środków unijnych, a tym samym do promocji miejscowości i jej okolic.

Osoba, która wyśle zwycięskie zgłoszenie wygra również nagrodę indywidualną, jaką jest podróż po krajach Unii Europejskiej.

Zgłoszenia są zbierane w dwóch etapach. 
Na pierwsze Ministerstwo Infrastruktury 
i Rozwoju czeka do 22 czerwca. Spośród nich kapituła konkursu wybierze pierwszych dziesięciu finalistów. Drugi etap nadsyłania zgłoszeń zakończy się 3 lipca. Również w nim oceniający wybiorą kolejnych dziesięć najlepszych prac. Cała finałowa dwudziestka będzie brała udział w głosowaniu internautów od 6 do 24 lipca. Wyniki zostaną ogłoszone 27 lipca.

Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu znajdują się na stronie www.europatomy.eu.

Skip to content