W dniu 11 listopada w Bejscach odbyły się uroczystości upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. Było to w 1918r. a w tym roku obchodziliśmy 97 rocznicę tego ważnego dla każdego Polaka wydarzenia. Władze samorządowe, kombatanci, harcerze z terenu gminy Bejsce, poczty sztandarowe, oraz licznie Mieszkańcy wzięli udział w tej uroczystości. W uroczystym przemarszu, uczestnicy udali się najpierw pod znajdujący się na cmentarzu w Bejscach grób Nieznanego Żołnierza gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze a później pod tablicę upamiętniającą ofiary Katynia, które poległy w obronie ojczyzny i zostały pochowane w nieznanych miejscach. Tablica znajduje się przy kaplicy na cmentarzu w Bejscach.
Oficjalna część obchodów, którą poprowadziła Dyrektor Samorządowej Szkoły Podstawowej w Bejscach – Jolanta Anielska odbyła się na sali gimnastycznej. Okolicznościowe przemówienia wygłosili: Józef Zuwała Wójt Gminy Bejsce oraz zasłużony kombatant Stanisław Mazurek, który krótko wspomniał o wydarzeniach tamtych lat i podziękował za zaproszenie. Na uroczystości obecni byli również zaproszeni kombatanci Adam Falasa, Władysław Wieczorek oraz Czesław Marzec.
Następnie dzieci i młodzież szkolna ze szkół z terenu gminy przedstawiła występy artystyczne o treściach patriotycznych. Kilka utworów zaśpiewały dzieci z zespołu muzycznego działającym przy Gminnym Ośrodku Kultury w Bejscach. Wiązankę utworów patriotycznych zaprezentował Zespół Wokalno – Instrumentalny „Tu i teraz” prowadzony przez Radosława Kornasia. Na koniec Wójt podziękował wszystkim uczestnikom i organizatorom. Uroczystości zakończyła prezentacja filmu pt. „Dzień Grozy Ognia i Krwi”, który powstał z okazji 70 rocznicy pacyfikacji miasta Skalbmierz 5 sierpnia 2014r. i jest rekonstrukcją tamtych wydarzeń.